Na het succes van De Vaginamonologen en de relatiecomedy Caveman is Hormonologen dit seizoen te zien. Yvonne van den Hurk schreef een rake, herkenbare en humorvolle theatervoorstelling over de overgang en wil het onderwerp bespreekbaar maken door het vanuit diverse gezichtpunten te bekijken.
In gesprek
Het is een 'levensfase van de vrouw' die, ondanks alle openheid en vrijheid anno 2010 nog steeds in de taboesfeer verkeert. Yvonne van den Hurk ging in gesprek met gynaecologen, overgangsconsulenten en met heel veel vrouwen die zich voor, na en midden in de overgang bevinden. Dikke en dunne, Chinese en Nederlandse, Surinaamse, Marokkaanse en Turkse; geletterde en ongeschoolde, lesbische, vrolijke en depressieve, humoristische, rijke en arme, geheelonthoudsters en zuipschuiten, vegetariërs, kortom vrouwen in alle soorten en maten.
De voorstelling geeft een aantal van deze gesprekken in monoloogvorm weer. Tussen de monologen ordent de ik-figuur haar eigen gedachten en ervaringen. Ze is een moderne vrouw die alle informatie en middelen over de overgang binnen handbereik heeft, maar toch in grote verwarring verkeert over wat haar te wachten staat.
De voorstelling geeft moed/biedt troost aan vrouwen en hun partners die deze fase met angst en beven tegemoet ziet en is een feest van herkenning voor de vrouwen die 'er al lekker uit zijn'. Ook partners zijn van harte welkom!
Persquotes
'In hilarische persoonlijke monologen, soms geïllustreerd met een dialoogje, doen de dames hun ervaringen, vaak afgedaan als vrouwenpraat, uit te doeken. (..) Samen boetseert het drietal deze compacte voorstelling tot een krachtig geheel waarbij de vrouwen het publiek eigenlijk continu weten te boeien.’ - Leidsch Dagblad
'Vrouwen in de overgang zijn niet interessant of sexy. Juist daarom maakte theatermaker Yvonne van den Hurk er een theaterstuk over: Hormonologen. Het is een daverend succes. Een grote groep voelt zich eindelijk erkend.' - AD
De overgang bij vrouwen is een taboe dat actrice Yvonne van den Hurk met haar theaterstuk Hormonologen wil doorbreken. Een gesprek over opvliegers, hoekige brillen en geurvrije gel. De overgang, brr, die vinden we niet sexy.' – NRC
‘Bondig stuk over menopauze boeit.’ – Haarlems Dagblad
Hilarische avond. Heerlijk om na al die jaren van Hormoonschommelingen daar nu zo heerlijk om te kunnen lachen... en mij vrij te voelen van die stress. Heel goed weergegeven in het theaterstuk
Grote pluim.
Een prettige voorstelling met veel humor.
Nadat ik vorig jaar met mijn vriendin gegaan was wilde mijn man het ook graag zien. Zowel hij als ik weer hebben ontzettend genoten.
Fantastisch dat met zo weinig middelen zo iets groots neergezet kan worden. Een aanrader!
Lekker met 3 vriendinnen een avondje uit geweest. Wat al meer gezegd is, heel herkenbaar
Vreselijk gelachen, en naderhand nog veel napret gehad met mijn moeder en zus. Totaal geen spijt.
Ik heb samen met 3 vriendinnen enorm genoten.Danila
Ontzettend gelachen.
Herkenbaar.
Ontzettend genoten. Vanuit verschillende gezichtspunten ( partner, dochter) op geweldig leuke manier belicht. En ook zeer herkenbaar.
subliem, genoten, goed, goede grappen, goed getimed, verveeld geen moment. Geen pauze was een goede zet, na de pauze moet a.h.w. de voorstelling weer opnieuw worden gestart bij veel voorstellingen werkt dat vaak averechts. De show zakt dan na de pauze in.
het was wat mij betreft iets te veel los zand. deze keer geen avond om niet te mogen missen... kan gebeuren...
Nelleke viel me op, die heeft een heerlijke droge humor in haar lijf...
Geweldig mooi stuk, herkenbaar, hilarisch
Is ook de mening van de mannen die mee waren
Zaten zeker leuke en herkenbare dingen in, vond het hier en daar ook wel wat dwingend.Geen hormonen!!Jammer waren de luidruchtige dames op onze rij( eerste rij balkon) die zichzelf vooral erg leuk vonden.
Jammer dat de dames Yvonne, Nelleke en Anouschka
Subliem neergezet, hilarisch!
Hilarisch!! Voor de 2e keer gezien en weer zo gelachen!
Leuk stuk, zeer herkenbaar!
Fris, goed gespeeld.
Uw winkelmandje is leeg.
Deel deze pagina